Jak dbać o paznokcie?

Dłonie i paznokcie to często wizytówka ich właściciela, mając zadbane dłonie i paznokcie zyskujemy też na pewności siebie. Dzięki zdrowym paznokciom czujemy się atrakcyjnie. Jak o nie dbać? Co zrobić aby zawsze były piękne i lśniące? Wystarczy zastosować się do rad pana Pilnika.

  • Używaj kremów, zarówno na dłonie jak i na stopy należy nakładać odpowiedni kosmetyk, delikatnie go wmasowując go. Najlepiej gdy robi się to po każdym myciu, oraz kiedy krem do dłoni ma filtr UV.
  • Peeling sprawia że skórki są miękkie i łatwiej o nie zadbać.
  • Odżywki o oliwki do paznokci najlepiej stosować na noc.
  • Staraj się nie stosować tipsów, znacznie lepszym wyborem jest manicure hybrydowy.

Dobór odpowiedniej odżywki i olejku do paznokci.
Te kosmetyki pielęgnacyjne dzielą się na wzmacniające, regenerujące, oraz na kremy, oliwki i maseczki. Wzmacniające przeznaczone są do łamliwych paznokci, są bogate w proteiny i ceramidy, powoduje to wzmacnianie paznokcia. Staje się on zdrowy i lśniący, odżywki te należy stosować codziennie, również jako bazę pod lakier. Z kolei kosmetyki regenerujące działają odżywczo, w ich skład wchodzą środki nawilżające, co znakomicie wpływa na odrastanie zdrowych paznokci. Są pełne witamin E, B6, B12, B1, wapnia, cynku, kwasu EPA, DHA, często składnikiem jest wyciąg ze skrzypu polnego. Odżywki te często mają postać lakieru lub oliwki. Kremy natomiast intensywnie pielęgnują zasuszone i zniszczone paznokcie, oraz skórki. Krem taki należy wmasowywać, a po zabiegu nie powinno się nakładać lakieru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *