Paznokcie żelowe, czy warto?

Marzeniem każdej kobiety są długie i piękne paznokcie. Niestety natura nie wszystkim podarowała to samo. Panie borykające się z problemem słabych, łamliwych o porowatej płytce paznokci mogą skorzystać z zabiegów kosmetycznych kosmetycznym i cieszyć się pięknymi paznokciami.

Zalety i wady paznokci żelowych

Kobiety ceniące sobie naturalność z pewnością skorzystają z paznokci żelowych, które do złudzenia przypominają naturalną płytkę paznokciową. Cechy, które je wyróżniają to przezroczystość i delikatność. Niestety nie poleca się ich osobom z nierówną i porowatą płytką, gdyż żel jest bezbarwny i owe nierówności będą również widoczne.

Paznokcie żelowe nie przylegają zbyt mocno do płytki, z tego względu są mniej odporne niż akrylowe. Pod wpływem uderzenia lub nacisku mogą ulec pęknięciu. Zaleca się je na specjalne okazje, na krótki okres czasu. Paznokcie żelowe można naprawiać przez uzupełnianie ubytków, jednak w rezultacie  stracą swój pierwotny blask i trzeba będzie je robić ponownie. Pomimo że są  mniej odporne niż paznokcie akrylowe na urazy mechaniczne, to jednak zdecydowanie lepiej i dłużej trzyma się na nich kolor i blask.

Jednym słowem każda kobieta samodzielnie powinna zdecydować się, którą metodę wybrać. Podczas wybierania  paznokci warto pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, że paznokcie na żelu zawierają łagodniejsze substancje niż akryl, dlatego polecane są również dla kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *